Moudra

"Tady je to mé tajemství," řekla liška. "Je úplně prostinké: správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné." (A. de Saint-Exupéry)

Žena touží být raději čas od času přemožena mužskou silou, než denně laskána jeho slabostí.

Myslet lze jen rozumem, ale chápat lze jen srdcem.

Jak ubozí jsou ti lidé, kteří nikdy nezpívají, a zemřou se vší svou hudbou v sobě. (Victor Hugo)

Věřím, že ten, kdo tvrdí, že sex je přeceňován, ho prostě nedělal správně. (Richard Neil Gaiman)

Včerejšek je historií. Zítřek tajemstvím. Dnešek je dar.

Neházejte nikomu klacky pod nohy. Mohl by zakopnout, až vám půjde na pomoc..

Když s někým sdílíš společnou radost, je lidsky přirozené s ním sdílet i smutek.

I pád na držku je pohyb kupředu.

Každý hledá cestu. Ale toho, kdo má cíl, si cesta najde sama...

 

***************

 

"Těžko si lze představit opravdový bdsm vztah, kde v nějaké jeho sféře bude subka zásadně porušovat a překračovat svá práva a povinnosti, a Pán se svých práv bude (zcela) vzdávat. To je nesmysl, pokud chceme mluvit o Pánovi, subce a bdsm vztahu, a ne o mrdkovztahu femikravky s metrobuznou." (Ano, i takhle se lidi vyjadřujou :-) -ČP)

Životní pravda

Přesvědčujeme sami sebe, že život bude lepší, až se jednou provdáme a nebo oženíme, budeme mít děti atd. Pak jsme otrávení, že naše děti nejsou dost velké a že vše bude lepší, až budou starší. Pak jsem otrávení, že už jsou v pubertě a musíme s nimi vycházet. Určitě budeme šťastnější, až z ní vyrostou.

Říkáme sami sobě. že náš život bude lepší až náš choť (on nebo ona) s námi bude lépe vycházet, když si koupíme hezčí auto, když si zajedeme na dovolenou, když už konečně půjdeme do důchodu.

Pravda je taková, že není nikdy lepší čas kdy být šťastný než právě teď. Když ne teď, tak kdy?

Váš život bude vždy plný výzev. Je lepší si to připustit a rozhodnout se být šťastná/ý navzdory tomu všemu.

 

Po dlouhou dobu se zdá, že život právě teď začne. Opravdový život. Ale nějak jsou stále na cestě nějaké překážky, musíme podstoupit nějakou zkoušku, nějaká práce se musí dokončit, něčemu musíme věnovat čas, musí se zaplatit ten účet.

A pak už ten život začne.

Najednou jsem si uvědomil/a, že právě tyto překážky jsou život. Tento úhel pohledu mi pomohl poznat, že není žádná cesta ke štěstí.

Štěstí JE cesta.

Tak tedy, prožijte tu chvíli.

Přestaňte čekat - až skončí škola, až se vrátíte do školy, až zhubnete o pět kilo, až přiberete pět kilo, až začne práce, až se vdáte/oženíte, až bude páteční večer, až bude nedělní ráno, až budete mít nové auto, až bude půjčka zaplacena, až bude jaro, až bude léto, až bude podzim, až bude zima, až bude prvního nebo patnáctého v měsíci, až zahrají vaší písničku

v rádiu, až umřete, až se znovuzrodítenež se rozhodnete být šťastní.